12

Wednesday, May

Przestępczość zorganizowana i transgraniczna - definicja

Dlaczego wciąż powstają koszmary architektoniczne?
 /  / Dlaczego wciąż powstają koszmary architektoniczne?
Dlaczego wciąż powstają koszmary architektoniczne?

Dlaczego wciąż powstają koszmary architektoniczne?

Nasze społeczeństwo ma coraz większe poczucie estetki przestrzeni publicznej. Wyraźnie jest to widoczne w sytuacjach, gdy projektowane są budynki, które mogą zaburzać ład architektoniczny, a także, gdy już takie nieruchomości powstaną. W tym drugim przypadku niestety jest za późno na protesty, co powoduje, że często w naszych miastach powstają koszmary architektoniczne. Można bez wątpienia nazwać je straszydłami, które na wiele lat niszczą przestrzeń publiczną.

Architektura jest specyficzną dziedziną. Na architektach spoczywa ogromna odpowiedzialność, bowiem w dużej mierze to od nich zależy, jak wyglądają i będą wyglądać nasze miejscowości.
Problemem jest też fakt, że bardzo często realizacja projektu różni się od pierwotnej wizualizacji. Jest tak dlatego, ponieważ wykonawcy i zleceniodawcy robót starają się oszczędzać na użytych materiałach. W takim wypadku, o ile projekt mógł zachwycać to jego realizacja wywołuje negatywne emocje i jest on swoistą antyreklamą tego miejsca i zleceniodawcy.

About the author:

Related posts