17

Sunday, January

Przestępczość zorganizowana i transgraniczna - definicja

Prawo gospodarcze Warszawa
 /  / Prawo gospodarcze Warszawa
Prawo gospodarcze Warszawa

Prawo gospodarcze Warszawa

Prawo gospodarcze Warszawa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

PRAWO GOSPODARCZE

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym jest prawo gospodarcze?
Pod tym pojęciem należy rozumieć, iż jest to zbiór norm prawnych, które obowiązują w danym państwie. Jest to także stosunek pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi.
Prawo gospodarcze podzielić możemy na dwa typy: publiczne i prywatne.
Publiczne prawo definiuje się jako interwencje państwa i prawa w gospodarkę kraju. Są to stosunki między państwem, a przedsiębiorstwami.
Natomiast prywatne prawo możemy zdefiniować jako regulacje stosunków pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorstwami oraz pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami. Tym prawem obejmowane są przeważnie: funkcjonowanie spółek, prawo papierów wartościowych, czynności handlowych, czy też wszelkie kwestie dotyczące upadłości.
Prawo gospodarcze posiada różne zasady, między innymi takie jak: ochrona własności, praworządność, ograniczona ingerencja państwa w gospodarkę, wolność gospodarczą, czy też zasadę 3D ( decentralizacja, demonopolizacja, deregulacja ).
Jeśli już mniej więcej wytłumaczyłam co to jest, warto zobaczyć jak wygląda sytuacja u nas w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ” Prawo gospodarcze Warszawa ” i będziemy mieli jak na tacy, co się u nas dzieje.

About the author:

Related posts