18

Friday, June

Prawo i Podatki

Jaki narożnik będzie najlepszy do codziennego spania?
 /  / Jaki narożnik będzie najlepszy do codziennego spania?
Jaki narożnik będzie najlepszy do codziennego spania?

Jaki narożnik będzie najlepszy do codziennego spania?

Wybierając narożnik do salonu, należy kierować się jego walorami estetycznymi, wykonaniem i funkcjonalnością. Poszukując modelu, który sprawdzi się nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale też łóżko, warto zwrócić uwagę na narożnik z funkcją spania. Wśród asortymentu znanych i cenionych producentów można znaleźć szereg ciekawych modeli, które wygodnie i szybko rozkłada się „jednym ruchem”. Równie popularne są narożniki z systemem szufladowym, a także z automatem DL. Sprawdź, która z wersji będzie dla Ciebie najwygodniejsza w codziennym użytkowaniu.

Narożnik z funkcją spania – system rozkładania „jednym ruchem”

Wybierając narożnik, który ma odgrywać rolę łóżka, należy pamiętać o istnieniu kilku systemów rozkładania narożnika. Dużą popularnością cieszą się modele z systemem rozkładania „jednym ruchem”. Jest to prosty sposób, który polega na zdjęciu poduszek oparciowych, uniesieniu siedziska do góry, a następnie opuszczeniu w przód. Podczas wykonywania tej czynności, spod siedziska wysuwa się druga powierzchnia do spania. Dodatkowym atutem narożnika z tym systemem jest pojemny schowek na pościel.

Narożniki z systemem szufladowym

Rozłożenia narożnika z systemem szufladowym polega na wysunięciu, spod dolnej części narożnika, wbudowanej szuflady i wyciągnięciu znajdującego się w niej materaca. Ten rodzaj rozkładania przypadł do gustu szczególnie osobom, które poszukują praktycznego w obsłudze narożnika z funkcją spania do codziennego użytkowania. Jedynym minusem tego rozwiązania jest brak pojemnika na pościel.

Narożnik z funkcją spania – automat DL

Rozłożenie narożnika wyposażonego w automat DL polega na podniesieniu siedziska i przesunięcia go do przodu. Kolejny krok to położenie oparcia, dzięki któremu uzyskuje się równomierną powierzchnię do spania. Jest to bardzo łatwy w użytkowaniu mechanizm, którego szczególną zaletą są aż dwa schowki na pościel. Aby rozłożyć narożnik z automatem DL, mebla nie trzeba odsuwać od ściany.

About the author:

Related posts